Home
Singapore Events
singapore athletic association
 
singapore athletic association
Posted by Sha
Filed under Announcements

Below is the download link, and online version for the start list schedule for this weekend 72nd Singapore Open, to be held on the 18-19th at Bukit Gombak. Please do take note of the MRT disruptions during that period.

72nd Singapore Open - Start List.zip Downloaded 1386 times


Day 2

Event 201 Women Javelin Throw
Sunday 9/19/2010 – 14:00
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 2087 Teo, Hui Juen WAC ________ ______
2 1438 Nakano, Misa Japan ________ ______
3 1437 Miyashita, Risa Japan ________ ______

Event 202 Men Shot Put
Sunday 9/19/2010 – 14:00
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 1100 Wong, Kai Yuen HCIH ________ ______
2 1086 Chiu, Lap San Hong Kong ________ ______
3 1067 Lauw, Justin ACSI ________ ______
4 2056 Tanuwijaya, Steven SJI ________ ______
5 2069 Polyiam, Chatchwal Thailand ________ ______
6 2096 Wong, Scotts SAFSA ________ ______

Event 203 Men Long Jump
Sunday 9/19/2010 – 14:00
CR: 7.96m 1989 Lai Cheng Chuan, TPE
NR: 7.62m 12/15/2009 Matthew Goh
AC: 8.00m 7/24/1987 Kim Won Jin, KOR
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 2017 Goh, Matthew SAFSA ________ ______
2 2004 Dagmil, Henry Philippines ________ ______
3 2053 Dissanayake Mudiyans, Lakshan Kos Sri Lanka ________ ______
4 1587 Lau, Jun Jie NP ________ ______
5 2016 Cheng, Calvin SAFSA ________ ______
6 1440 Saruyama, Rikiya Japan ________ ______
7 1592 Tan, Jun Jie NP ________ ______
8 2026 Arumugam, Sivalingam PSRC ________ ______

Event 204 Women 200 Meter Dash
Sunday 9/19/2010 – 14:35
Lane Comp# Name Team Prelim Time Place

Heat 1 of 2 Prelims
2 2034 Kassim, Norisma PSRC ________ ______
3 2080 Nesaranjni, Ruelia WAC ________ ______
4 2081 Pereira, Valerie WAC ________ ______
5 2044 Choo, Sze-Min Amanda Singapore ________ ______
6 2027 Chen, Life Jounn PSRC ________ ______

Heat 2 of 2 Prelims
2 1496 Chan, Karina NP ________ ______
3 1491 Franciska, Melanie NUS ________ ______
4 1439 Sai, Tomomi Japan ________ ______
5 1470 Prasad, Dipna Lim NTU ________ ______
6 2059 Bte Hussein, Nadiah Swift ________ ______
7 1457 Liau, Caryn NYP ________ ______

Event 205 Men 200 Meter Dash
Sunday 9/19/2010 – 14:50
Lane Comp# Name Team Prelim Time Place

Heat 1 of 2 Prelims
1 1458 Loh, Lvance NYP ________ ______
2 1586 Kwek, Eugene NP ________ ______
3 1485 Abdul Halim, Abdul Hakeem NUS ________ ______
4 1076 Liang, Tse-Ching Chinese Taipei ________ ______
5 2047 Lee, Cheng Wei Singapore ________ ______
6 2078 Lim, Yao Peng WAC ________ ______
7 1453 Joseph, Aaron NYP ________ ______

Heat 2 of 2 Prelims
1 2046 Kang, Calvin Singapore ________ ______
2 2008 FU, Zhi Qun Felix RP ________ ______
3 2019 Chang, Guo Guang SMU ________ ______
4 2075 Khoo, Kenneth WAC ________ ______
5 2054 Mannakkara Pathirana, Asanka Samp Sri Lanka ________ ______
6 2057 Bin Hanif, Izwan Firdaus Swift ________ ______
7 1588 Lin, Dao Xiang NP ________ ______
8 1477 Tan, Tze Jung NTU ________ ______

Event 206 Men 400 Meter Run
Sunday 9/19/2010 – 15:00
CR: 46.25 9/3/2006 Yoshihiro Horigome
NR: 47.40 7/9/1989 Haron Mundir
AC: 45.77 7/25/1987 Mohd Amer Al Malki, OMN
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Finals
1 1471 Quek, Gian Seng NTU _________ ______
2 2010 Sapari, Zaki RP _________ ______
3 2085 Tan, Lance WAC _________ ______
4 2055 Subasinghe Arachchig, Lakmal An Sri Lanka _________ ______
5 1430 Hara, Shinji Japan _________ ______
6 2006 Sathiyanesan, Shalindran PSA _________ ______
7 2079 MD, Shahruddin WAC _________ ______
8 2040 Parames Waran, Parames PSRC _________ ______

Event 207 Men Javelin Throw
Sunday 9/19/2010 – 15:30
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 2076 Koh, Thong EN WAC ________ ______
2 1095 Tan, Zhi Hao HCIC ________ ______
3 2086 Tay, Juin Lin WAC ________ ______
4 1452 Chong, Akid Bin Mohd Isham NYP ________ ______

Event 209 Women Long Jump
Sunday 9/19/2010 – 15:30
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 2065 Nurul, Jannah Swift ________ ______
2 1441 Sato, Yoshimi Japan ________ ______
3 1090 Tse, Mang Chi Hong Kong ________ ______
4 1083 Chin, Karen HIH ________ ______
5 1585 Koh, Mabel NP ________ ______
6 2092 XU, Weixin WAC ________ ______

Event 210 Men 800 Meter Run
Sunday 9/19/2010 – 15:30
CR: 1:47.25 1998 Crispen Mutakayi, ZIM
NR: 1:49.90 4/30/1983 S Surenda
AC: 1:47.11 6/21/2005 Sajad Moradi, IRI
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Finals
1 1487 Balakrisnan, Madankumar NUS _________ ______
2 1089 Tsang, Hon Sing Hong Kong _________ ______
3 1469 Oon, Kuan Yong NTU _________ ______
4 2025 S/O Muthu Kumar, Raviin SP _________ ______
5 2023 Bin Abdul Wahid, Hazwari SP _________ ______
6 1480 Tung, Zhi Shing Colin NTU _________ ______
7 1598 Tan, Teck Chye NUSH _________ ______
8 2020 Grau, Cyprien Marie SMU _________ ______

Event 217 Men 5000 Meter Run
Sunday 9/19/2010 – 16:40
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
1 1468 NI, Zijie Darren NTU ________ ______
2 2024 Bin Hassan, Muhammad Iiyas SP ________ ______
3 2082 Soh, Rui Yong WAC ________ ______
4 2042 Sng, Thiam Hock PSRC ________ ______
5 2039 Palaniandy, Ramesh PSRC ________ ______
6 1467 Lim, LU Kai NTU ________ ______
7 1094 S, Jeevanesh HCIC ________ ______
8 1479 Thangavel, Kumaravel NTU ________ ______
9 2036 Low, Weng Choon Steven PSRC ________ ______

Event 218 Men 4×100 Meter Relay
Sunday 9/19/2010 – 17:05
CR: 39.35 1998 Canada
NR: 40.10 12/10/2007 Singapore
AC: 39.20 7/26/1987 Qatar
Lane Comp# Team Relay Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
2 Nanyang Polytechnic ________ ______
1) 1460 Muhammad, Faeez 2) 1459 Mhosomboon, Dittaya 3) 1458 Loh, Lvance 4) 1453 Joseph, Aaron

3 Sri Lanka ________ ______
1) 2051 Bibulawala Ranasingh, 2) 2053 Dissanayake Mudiyans, 3) 2054 Mannakkara Pathirana, 4) 2055 Subasinghe Arachchig,

4 Chinese Taipei ________ ______
1) 1078 Tsai, Meng-Li 2) 1079 Wang, Wen-Tang 3) 1077 Liu, Yuan-Kai 4) 1081 YI, Wei-Chen

5 Singapore Selection Team ________ ______
1) 2045 Jamal, MD Amirudin 2) 2046 Kang, Calvin 3) 2047 Lee, Cheng Wei 4) 2048 Mustapa, MD Elfi

6 Wings Athletics Club ________ ______
1) 2075 Khoo, Kenneth 2) 2089 U K, Shyam 3) 2085 Tan, Lance 4) 2078 Lim, Yao Peng


Day 1

Event 101 Men 10000 Meter Run
Saturday 9/18/2010 – 08:30
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
1 1466 HO, Ghim Khoon NTU ________ ______
2 2024 Bin Hassan, Muhammad Iiyas SP ________ ______
3 2039 Palaniandy, Ramesh BRTC ________ ______
4 2094 Bin Hamdan, Hafiz Swift ________ ______
5 1478 Tay, Lip Kee NTU ________ ______
6 1461 Ong, Marcus NYP ________ ______

Event 102 Men Pole Vault
Saturday 9/18/2010 – 10:30
CR: 5.40m 1992 Toshiyuki Hashioka, JPN
NR: 4.66m 5/9/1993 Mok Hay Foo
AC: 5.40m 8/16/1992 Toshiyuki Hashioka, JPN
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 1080 Yang, Mu-Hui Chinese Taipei ________ ______
2 1488 Chong, Ming Xun NUS ________ ______
3 2077 Lim, Sean WAC ________ ______
4 2071 Saombankuay, Sompong Thailand ________ ______
5 1074 Hsien, Chia-Han Chinese Taipei ________ ______

Event 104 Women Triple Jump
Saturday 9/18/2010 – 14:00
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 1435 Misawa, Ryoko Japan ________ ______
2 2058 Binte Mohamad Rahim, Nurshaishire Swift ________ ______
3 1474 Shinde, Devika NTU ________ ______
4 2063 Mariam Shazana, Jalaluddin Swift ________ ______
5 1090 Tse, Mang Chi Hong Kong ________ ______

Event 105 Women High Jump
Saturday 9/18/2010 – 14:00
CR: 1.92m 1986 Chris Stanton, AUS
NR: 1.80m 7/16/2006 Michelle Sng
AC: 1.92m 7/26/1987 Ni Xiuling, CHN
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 1429 Fujisawa, Kiyoka Japan ________ ______
2 1492 Lee, Wei EN NUS ________ ______
3 2066 Sng, Suat LI Michelle Swift ________ ______

Event 106 Men Discus Throw
Saturday 9/18/2010 – 14:00
CR: 57.42m 1998 Lee Newmand
NR: 59.87m 5/8/1999 James Wong
AC: 57.47m 6/17/2001 James Wong, SIN
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 2037 Maumuthu, Ravichandran BRTC ________ ______
2 2090 Wong, James WAC ________ ______
3 1448 Yomogida, Kazumasa Japan ________ ______
4 2072 Wansawang, Sawasdee Thailand ________ ______
5 2056 Tanuwijaya, Steven SJI ________ ______
6 1428 Fijiwara, Jyun Japan ________ ______
7 1596 Wong, YU Yang NP ________ ______
8 1086 Chiu, Lap San Hong Kong ________ ______
9 2096 Wong, Scotts SAFSA ________ ______
10 2088 Toh, Wei DE WAC ________ ______

Event 107 Women 400 Meter Hurdles
Saturday 9/18/2010 – 14:00
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
3 1495 -, Karim NP ________ ______
4 1426 Asaoka, Kayoko Japan ________ ______
5 1436 Miyahara, Aya Japan ________ ______
6 1073 Liaw, Tricia HIJ ________ ______

Event 108 Men 400 Meter Hurdles
Saturday 9/18/2010 – 14:15
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
2 2084 Tan, Han Sen WAC ________ ______
3 1499 Huang, Ashley NP ________ ______
4 1444 Takeda, Kenta Japan ________ ______
5 2028 Chinnapali, Algustino BRTC ________ ______
6 1446 Yano, Hideki Japan ________ ______

Event 109 Women 800 Meter Run
Saturday 9/18/2010 – 14:25
CR: 2:04.57 1998 Julie Sakara, ZIM
NR: 2:07.40 5/31/1976 Chee Swee Lee
AC: 2:04.60 9/5/1998 Julie Sakara, CAN
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
2 2061 Jayapandiyan, Lossini Swift ________ ______
3 1497 Cheng, SI Jia NP ________ ______
4 1597 Koh, Xing Jing NUSH ________ ______
5 2041 Phor, Pamela BRTC ________ ______
6 1590 Siow, Elisa NP ________ ______

Event 110 Men 800 Meter Run
Saturday 9/18/2010 – 14:35
CR: 1:47.25 1998 Crispen Mutakayi, ZIM
NR: 1:49.90 4/30/1983 S Surenda
AC: 1:47.11 6/21/2005 Sajad Moradi, IRI
Lane Comp# Name Team Prelim Time Place

Heat 1 of 2 Prelims
1 2023 Bin Abdul Wahid, Hazwari SP ________ ______
2 1498 Dinesh, Nash NP ________ ______
3 1480 Tung, Zhi Shing Colin NTU ________ ______
4 2020 Grau, Cyprien Marie SMU ________ ______
5 1097 AW, Freeman HCIH ________ ______
6 2043 Subbiah, Segar BRTC ________ ______
7 2025 S/O Muthu Kumar, Raviin SP ________ ______

Heat 2 of 2 Prelims
1 1598 Tan, Teck Chye NUSH ________ ______
2 1593 Tan, Lui Ran NP ________ ______
3 1089 Tsang, Hon Sing Hong Kong ________ ______
4 1487 Balakrisnan, Madankumar NUS ________ ______
5 1469 Oon, Kuan Yong NTU ________ ______
6 1092 Mun, Yong Liang HCIC ________ ______
7 1098 Chin, Joo Ern HCIH ________ ______

Event 111 Women 100 Meter Dash
Saturday 9/18/2010 – 14:45
CR: 11.69 1998 Tarama Perry, CAN
NR: 12.12 12/7/2007 Choo Sze Min Amanda
AC: 11.40 7/23/1987 Lydia De Vegas, PHI
Lane Comp# Name Team Prelim Time Place

Heat 1 of 3 Prelims
2 1085 Teng, Sherdyn HIH ________ ______
3 1425 Mustaffa, Mahirah IJC ________ ______
4 1447 Yamada, Hayaka Japan ________ ______
5 1474 Shinde, Devika NTU ________ ______
6 2032 Farhana, Nodirah BRTC ________ ______

Heat 2 of 3 Prelims
2 2034 Kassim, Norisma BRTC ________ ______
3 2014 Tan, Zoey SSS ________ ______
4 2044 Choo, Sze-Min Amanda Singapore ________ ______
5 1463 Tan, Esther NYP ________ ______
6 2033 Foo, EE Lin BRTC ________ ______
7 1486 Ang, Yujia NUS ________ ______

Heat 3 of 3 Prelims
2 1454 Khalid, Nada NYP ________ ______
3 2009 Lee, Natalie RP ________ ______
4 1470 Prasad, Dipna Lim NTU ________ ______
5 2080 Nesaranjni, Ruelia WAC ________ ______
6 2013 Leong, Min Yan Dessere SSS ________ ______
7 1594 Tay, Kai-Ching NP ________ ______

Event 112 Men 100 Meter Dash
Saturday 9/18/2010 – 15:00
CR: 10.30 1982 Suchart Jeasraparp, THA
NR: 10.37 8/27/2001 U.K Shyam
AC: 10.41 7/23/1987 Talal Mansoor, QAT
Lane Comp# Name Team Prelim Time Place

Heat 1 of 4 Prelims
1 2012 B Jamaludin, Muhammad Salleh SSS ________ ______
2 1483 Yuan, Weijie Joseph NTU ________ ______
3 1427 Dote, Hiroshi Japan ________ ______
4 1078 Tsai, Meng-Li Chinese Taipei ________ ______
5 2045 Jamal, MD Amirudin Singapore ________ ______
6 1460 Muhammad, Faeez NYP ________ ______
7 1477 Tan, Tze Jung NTU ________ ______

Heat 2 of 4 Prelims
1 2095 Ong, Jansen RP ________ ______
2 1584 Kent, Azlan NP ________ ______
3 2048 Mustapa, MD Elfi Singapore ________ ______
4 1077 Liu, Yuan-Kai Chinese Taipei ________ ______
5 1079 Wang, Wen-Tang Chinese Taipei ________ ______
6 1082 Tan, SI Hao Flash ________ ______
7 2011 Ang, Weisi SSS ________ ______

Heat 3 of 4 Prelims
1 2051 Bibulawala Ranasingh, Ashan Hasar Sri Lanka ________ ______
2 1589 Pang, Yao YI NP ________ ______
3 1445 Tanaka, Sheiji Japan ________ ______
4 2089 U K, Shyam WAC ________ ______
5 2046 Kang, Calvin Singapore ________ ______
6 2031 DE Sovra, Ryan Blake BRTC ________ ______
7 1586 Kwek, Eugene NP ________ ______

Heat 4 of 4 Prelims
1 1459 Mhosomboon, Dittaya NYP ________ ______
2 1493 Lim, Jin Xing NUS ________ ______
3 2047 Lee, Cheng Wei Singapore ________ ______
4 2070 Rittidet, Jamras Thailand ________ ______
5 1081 YI, Wei-Chen Chinese Taipei ________ ______
6 2050 Yeo, Foo EE Gary Singapore ________ ______
7 1595 Tengku Azlan, Shahi NP ________ ______
8 2008 FU, Zhi Qun Felix RP ________ ______

Event 113 Women 100 Meter Hurdles
Saturday 9/18/2010 – 15:20
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
3 1433 Kumagai, Fumiko Japan ________ ______
4 2074 Goh, Wei Ning WAC ________ ______
5 1091 Wong, Wing Sum Hong Kong ________ ______

Event 114 Men 110 Meter Hurdles
Saturday 9/18/2010 – 15:30
CR: 14.11 9/9/2007 Hideki Nomoto, JPN
NR: 14.76 12/11/1966 Osman Merican
AC: 13.74 6/21/2005 Wu Youjia, CHN
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
2 2022 Teng, Chuan Huang SMU ________ ______
3 1075 KO, Wen-Bin Chinese Taipei ________ ______
4 1489 Clarence, Yeoh FU Shien NUS ________ ______
5 2070 Rittidet, Jamras Thailand ________ ______
6 2007 Ang, Chen Xiang RI ________ ______

Event 115 Men Triple Jump
Saturday 9/18/2010 – 16:00
CR: 16.90m 1989 Xiang Mi Yuan, CHN
NR: 16.04m 4/26/2009 Stefan Tseng Ke Chen
AC: 16.90m 1989 Ciang Mi Yuan, CHN
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 2068 Philakong, Theeravut Thailand ________ ______
2 2018 Tseng, Stefen SAFSA ________ ______
3 2015 Chen, Dickson SAFSA ________ ______
4 2067 Kongnil, Varunyoo Thailand ________ ______
5 1432 Kajikawa, Yohei Japan ________ ______

Event 116 Men High Jump
Saturday 9/18/2010 – 16:00
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 1456 Lee, YI Rong Daryl NYP ________ ______
2 2073 Cai, Ronnie WAC ________ ______
3 1099 Lim, Chern Miao Samuel HCIH ________ ______
4 1434 Kunimoto, Hiroshi Japan ________ ______

Event 117 Women Discus Throw
Saturday 9/18/2010 – 16:00
CR: 57.82m 1996 Jana Lauren, GER
NR: 49.91m 12/8/2003 Zhang Guirong
AC: 62.89m 6/21/2005 Harwant Kaur, IND
Pos Comp# Name Team Finals Place

Flight 1 of 1 Finals
1 2093 Zhang, Kelly WAC ________ ______
2 1088 Lee, KA Shun Hong Kong ________ ______
3 2049 Wan, Lay Chi Singapore ________ ______
4 1465 Binte Halip, Nur Iryani NTU ________ ______
5 1443 Suzuki, Tsuruyo Japan ________ ______

Event 118 Women 400 Meter Run
Saturday 9/18/2010 – 16:00
CR: 52.17 1998 Foy Williams
NR: 55.08 9/15/1974 Chee Swee Lee
AC: 51.89 6/21/2005 Tatyana Roslanova, KAZ
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
3 1431 Horie, Mayu Japan ________ ______
4 2083 T., Piriyah WAC ________ ______
5 1439 Sai, Tomomi Japan ________ ______
6 1472 Sharda, Nikita NTU ________ ______

Event 119 Men 400 Meter Run
Saturday 9/18/2010 – 16:10
CR: 46.25 9/3/2006 Yoshihiro Horigome
NR: 47.40 7/9/1989 Haron Mundir
AC: 45.77 7/25/1987 Mohd Amer Al Malki, OMN
Lane Comp# Name Team Prelim Time Place

Heat 1 of 2 Prelims
2 2040 Parames Waran, Parames BRTC ________ ______
3 2010 Sapari, Zaki RP ________ ______
4 1430 Hara, Shinji Japan ________ ______
5 2085 Tan, Lance WAC ________ ______
6 1471 Quek, Gian Seng NTU ________ ______

Heat 2 of 2 Prelims
3 2079 MD, Shahruddin WAC ________ ______
4 2055 Subasinghe Arachchig, Lakmal Anur Sri Lanka ________ ______
5 2006 Sathiyanesan, Shalindran PSA ________ ______
6 1591 Syed, Fathullah Al-Idrus NP ________ ______

Event 120 Men 3000 Meter Steeplechase
Saturday 9/18/2010 – 16:20
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
1 2020 Grau, Cyprien Marie SMU ________ ______
2 2005 Herrera, Rene Philippines ________ ______
3 2060 Chua, Chin Yang Swift ________ ______
4 1481 Wong, Sai Yin NTU ________ ______
5 1473 Shi, Ronghua NTU ________ ______

Event 123 Women 1500 Meter Run
Saturday 9/18/2010 – 16:50
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 1 Timed Finals
1 2035 Lee, Yioy JI Mabel BRTC ________ ______
2 1451 -, Hazriana NYP ________ ______
3 2062 Lin, Cuiwen Yvonne Swift ________ ______
4 2038 NG, Bee Teng BRTC ________ ______
5 1475 Tan, Eileen NTU ________ ______
6 2052 Dissanayake Appuhami, Shanika Sa Sri Lanka ________ ______

Event 124 Men 1500 Meter Run
Saturday 9/18/2010 – 17:00
Lane Comp# Name Team Finals Place

Section 1 of 2 Timed Finals
1 1087 GI, KA Man Hong Kong ________ ______
2 1487 Balakrisnan, Madankumar NUS ________ ______
3 2064 MD Shah, Feroz Swift ________ ______
4 2036 Low, Weng Choon Steven BRTC ________ ______
5 2042 Sng, Thiam Hock BRTC ________ ______
6 2021 Sidhu, Amritpal Singh SMU ________ ______
7 1480 Tung, Zhi Shing Colin NTU ________ ______
8 2025 S/O Muthu Kumar, Raviin SP ________ ______
9 1479 Thangavel, Kumaravel NTU ________ ______
10 1464 Teo, Eugene NYP ________ ______
11 1096 Yeo, SI Heng HCIC ________ ______

Go to “72nd Singapore Open” page »

singapore athletic association
singapore athletic association

About Us

SA
Founded in 1934, SA's historic footprints began more than 60 years ago when we opened our doors to Singapore's early athletes at the Farrer Park Stadium. Since then, the SA has toiled and grown, and is now poised to chart new territories for the future. Under the helm of a new dynamic team of volunteers and full-time secretariat, the association will take bold strides to nurture talents and work towards a holistic athlete development and making competitive athletics a viable career, read more »
singapore athletic association
singapore athletic association
singapore athletic association
Go Top ↑
Singapore Athletics (#01-33, 3 Stadium Drive, S'pore 397630) Tel: 6563862721 / Fax: 6563867773 / UEN: S63SS0015L
Total Visitors: